Версія для друку
Четвер, 09 квітня 2015 11:33

Поет від Бога

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

І знову піднесена атмосфера, і знову відчувається святковість, урочистість, щось навіть таємниче. Уже традиційно усіх присутніх зустрічає група БО-141, яка за ініціативи викладачів української мови кафедри суспільних дисциплін та українознавства доцентів Борисенко В.В., Зіневич Л.В., Красавіної В.В. підготували свято з патріотичним присмаком, адже відома поетеса від Бога  Л. Костенко — одна з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань, і її шістнадцятирічне мовчання не виглядало як слабкість чи компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито: її принциповість і прямота настільки лякали й дратували представників влади, що вони з величезним задоволенням у будь-який спосіб примусили б її мовчати.
ЇЇ вірші по-особливому акутальні зараз, коли знову вирішується доля України. 
Прости мені, мій змучений народе,
що я мовчу. Дозволь мені мовчать.
Бо ж сієш-сієш, а воно не сходе.
І тільки змії кубляться й сичать.
Всі проти всіх, усі ні з ким не згодні.
Злість рухає людьми. Але у бік безодні.

 

Її твори сповнені дивовижної енергії протесту проти нищення національного духу.  У поезіях  стверджується думка про необхідність шанобливого ставлення до своєї історії. Поезія Ліни Костенко здатна «прищеплювати»  дух свободи. Вона нагадує  про СПРАВЖНЄ і ВІЧНЕ в цьому нашому дивному житті – про совість, милосердя, любов... Про вічний поєдинок добра і зла...
Ліну Костенко критики по праву називають "королевою української поезії". Вона — серце й душа народу! Без правди не може бути справжнього патріота своєї Вітчизни, як не може бути справжнього блакитного неба над золотими нивами України. Її поезія була є і буде актуальною крізь віки і століття.
Не темний бунт, не чорне віроломство,
не на розбій нагострені шаблі,
не ради слави і не задля помсти, —
а за свободу рідної землі!

Мабуть, такі оригінальні зустрічі назавжди залишаться в наших душах, спогадах і вірші, пісні на слова поетеси запам’ятаються нами на все життя.
Щира вдячність організаторам, артистам, учасникам, глядачам.

 

Читати 2051 разів

Галерея зображень