Дата и время

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Понеділок, 16 березня 2015 14:51

Нас єднає Шевченкове слово

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Не віддаваймо Шевченка минулому, бо він є провідником у майбутнє

Іван Дзюба

У рамках творчого проекту «Завжди сучасний Шевченко: інтерпретація з перспективи сьогодення» з нагоди відзначення 201 річниці від Дня народження Т.Шевченка кафедра суспільних дисциплін та українознавства підготувала і провела літературно-мистецьке свято, метою якого є вшанування пам’яті поета, художника, мислителя, пророка Тараса Шевченка, популяризація його творчої спадщини, яка завжди буде актуальною. Великий пророк витворив свою програму порятунку нації, що презентована в поезіях «Кобзаря», який і нині є рупором національного відродження, адже пробуджує національну пам’ять і свідомість українців.

Студентство будівельного факультету та факультету менеджменту на чолі з викладачем української мови Красавіною В.В. долучилося до святкування: написали плакати з пророчими словами поета, намалювали стіннівки, девізом яких є заклик Т. Шевченка “Обнімітеся ж, брати мої, молю вас, благаю”, що надзвичайно актуально звучить сьогодні, коли проблеми національної злагоди, порозуміння, братського єднання набувають особливого значення. Переглянули фільм «Невідомі сторінки із життя та творчості Тараса Шевченка», який нагадав основні віхи біографії та творчості генія, й обговорили його. Кращі студенти 2 курсу Антонова К., Сич Д., Ковальова М. підготували медіапрезентації про Шевченка –поета, художника, про значення жінок у його житті. Взяли участь у традиційному щорічному конкурсі читців поезії Т. Шевченка “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”: емоційно декламували улюблені вірші, уривки з творів Котенко К., Рева Л., Коваленко К., Лепська А. та ін.. Зачитали кращі творчі роботи «Кобзар у моєму житті» Решітко Н. і Топал Н., акцетуючи на тому, що Шевченко-світоч з ними ще з дитинства.

Шевченківські березини продовжилися літературною відеовікториною на кращого знавця життя і творчості «Відомий і невідомий Шевченко», переможцем якої стала студентка 2 курсу ф-ту менеджменту Топал Настя, яка відповіла на найскладніші запитання: про переклади його творів різними мовами світу, про живописні роботи, залишені у спадок, а також про пам’ятники, установлені Кобзареві в багатьох країнах світу. Їй та іншим учасникам було вручено заохочувальні призи.

Підбиваючи підсумки літературно-мистецького свята, констатуємо, що Шевченкове слово єднає нас, надихає, є дороговказом у подальше життя кожного із нас і в майбутнє України.

Читати 2090 разів

Меню

Архів новин

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Про нас

Корпус 1

Навчально-науковий Інститут Економіки створений наказом ректора Чернігівського національного технологічного університету від 01 вересня 2014 р.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АЕ №527282, отримано 01.10.2014 р.

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (+380 0462) 95-21-14
Ви тут: Новини Нас єднає Шевченкове слово