Дата и время

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Вівторок, 25 листопада 2014 20:06

Свято культури розуму

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

«Філософія – це культура розуму» - писав римський мислитель Цицерон. Справжнє свято культури розуму відбулось 20 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті. Інтелектуальна гра «Брейн-ринг», яка проходила в читальній залі наукової бібліотеки ЧНТУ, стала доказом уваги університету й кафедри суспільних дисциплін та українознавства зокрема до події міжнародного значення – Всесвітнього дня філософії.
Захід організували викладачі філософії кафедри суспільних дисциплін та українознавства – зав. кафедри к.ф.н., доц. Сутрін В.Д. та к.ф.н., доц. Шакун Н.В. До його учасників з вітальним словом звернулась директор ННІ економіки ЧНТУ, д.е.н., проф.. Гонта О.І., яка відзначила хорошу традицію кафедри – щорічне проведення до Всесвітнього дня філософії круглих столів та міжкафедральних семінарів, спрямованих на залучення широкої аудиторії до філософської спадщини та актуальних проблем сучасності. Організатори підкреслили, що мета цьогорічного заходу – зробити філософію ще ближчою студентському співтовариству і запропонувати учасникам поміркувати над її місцем в житті людини.

Учасниками «Брейн-рингу» стали 8 команд у складі 80 студентів-першокурсників фінансово-економічного і обліково-економічного факультетів ННІ економіки ЧНТУ, інженерно-будівельного факультету ННІ технологій ЧНТУ, факультетів проектного менеджменту та управління й природокористування і туризму ННІ управління і адміністрування ЧНТУ, факультету господарського права та соціального забезпечення ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ. Натхненний підхід студентів продемонстрували назви команд: «Лезо Оккама», «Велесові діти», «Карл & Маркс», «Архімеди», «Софісти», «Сократики», «Сутрініки», «Філософи». Оригінальні відео-візитки запропонували «Філософи» (спеціальність «Будівництво») та «Архімеди» (збірна студентів спеціальностей «Туризм» і «Агрономія»). Цікаві музичні та поетичні номери підготували команди «Сократики» («Бухгалтерський облік» - «Економічна кібернетика») й «Сутрініки» (студенти спеціальності «Правознавство»). Змістовні і креативні презентації показали «Велесові діти» (спеціальність «Фінанси і кредит») та «Карл & Маркс» («Менеджмент», група 142), ерудицію проявили «Софісти» (спеціальність «Геодезія») і «Лезо Оккама» («Менеджмент», група 141). 
У цікавій та запеклій боротьбі до фіналу вийшли «Сократики» (студенти спеціальностей «Бухгалтерський облік» та «Економічна кібернетика») і «Лезо Оккама» (студенти групи 141 спеціальності «Менеджмент»). Перемогу у грі здобула команда «Лезо Оккама», довівши точними і максимально змістовними відповідями практичну значущість свого філософського гасла: «Сутностей не слід множити понад міру». Студентка спеціальності «Агрономія» Рябчун Валентина перемогла в номінації «Найкращий плакат на філософську тематику».
Всі команди отримали від організаторів подяки і медалі, а фіналісти та переможці – солодкі призи. Однак найбільшим надбанням учасників стали філософські знання, навички критичного мислення та тренування своїх можливостей у вирішенні нестандартних ситуацій. Це означає, що студенти різних спеціальностей вкотре наблизились до усвідомлення потреби не лише успішної професійної реалізації, а й розширення власного духовного і пізнавального горизонту. Відтак Всесвітній день філософії став доброю нагодою замислитись над важливістю гуманітарного спілкування в умовах непростих реалій сучасного життя.

 

Читати 2528 разів

Меню

Архів новин

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Про нас

Корпус 1

Навчально-науковий Інститут Економіки створений наказом ректора Чернігівського національного технологічного університету від 01 вересня 2014 р.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АЕ №527282, отримано 01.10.2014 р.

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (+380 0462) 95-21-14
Ви тут: Новини Свято культури розуму