Дата и время

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Понеділок, 08 грудня 2014 16:45

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Соціальні мережі – не лише майданчики для спілкування, а й необхідна умова професійного розвитку. Нині існує не один десяток таких спільнот. Визначившись зі сферою наукових зацікавлень, можете підібрати два ресурси – міжнародний і національний.
Більшість соцмереж для науковців пропонують такий функціонал:
• реєстр науковців та пошук у ньому;
• інструменти для створення професійного резюме чи портфоліо;
• бібліотека публікацій, завантажена учасниками;
• база вакансій світових університетів;
• інструменти статистики, що дають змогу проаналізувати, хто, з яких країн, за якими пошуковими запитами та як часто знаходить вашу сторінку чи конкретні публікації;
• можливості приватної переписки.

Нижче наводиться перелік академічних соцмереж в Україні і світі.
Academia.edu позиціонується як універсальна мережа для представників усіх сфер науки. У ній зареєстровані майже 16 мільйонів користувачів, які завантажили 43 мільйони наукових робіт.
Social Science Research Network орієнтована на дослідників соціально-гуманітарної сфери.
ResearchGate зорієнтована здебільшого на представників природничих і точних наук. Заснована у 2008 році фізиками та фахівцями з комп’ютерних наук, вона налічує більше 5 мільйонів учасників. Крім згадуваних вище можливостей, тут існує дошка питань і відповідей. ResearchGate дає змогу реєструватися лише за наявності електронної скриньки на домені університету (.edu). Для європейських студентів, кожен із яких із першого курсу має поштову адресу типу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , це не проблема, а наші співвітчизники можуть вирішити це питання, написавши лист адміністраторам сайта.
Свою нішу займає Computer Science Student Network (CS2N) для студентів, що займаються комп’ютерними технологіями, інженерією та вищою математикою. Окрім інших можливостей, сервіс пропонує окремі заняття з різних дисциплін, цілий ряд конкурсів та систему віртуальних нагород для найактивніших.
Одна з найбільш старих і відомих російських наукових мереж – SciPeople, зорієнтована на представників усіх сфер науки. Вона пропонує, мабуть, найширший спектр можливостей: не тільки пошук партнерів для спільної реалізації проектів, а й грантодавців та інвесторів, каталог наукових журналів.
Серед українських розробок відзначають Соціальну мережу науковців (Scientific Social Community), створену у 2008 році стипендіатами програми «Завтра.UA» за підтримки Фонду Віктора Пінчука.
Ще один вітчизняний ресурс – мережа Українські науковці у світі (Ukrainian Scientists Worldwide), яку створили українські аспіранти в Німеччині.

 

Читати 1898 разів

Меню

Архів новин

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Про нас

Корпус 1

Навчально-науковий Інститут Економіки створений наказом ректора Чернігівського національного технологічного університету від 01 вересня 2014 р.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АЕ №527282, отримано 01.10.2014 р.

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (+380 0462) 95-21-14
Ви тут: Новини СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ НАУКОВЦІВ