ua en

15 квітня Національний університет «Чернігівська політехніка» разом із Акціонерним товариством «Чернігівобленерго» підписали договір про співпрацю з метою забезпечення якісної підготовки фахівців за освітньою програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» - зі сторони Університету та забезпечення працевлаштування на інженерно-технічних посадах випускників - зі сторони АТ «Чернігівобленерго».

14 квітня 2021 року відбулось підписання Угоди про співпрацю між Національним університетом "Чернігівська політехніка" та Черкаським державним технологічним університетом задля налагодження та підтримання конструктивного співробітництва між двома університетами у сфері наукової та освітньої діяльності, та підвищення якості вищої освіти в Україні.

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в м. Чернігів 19 та 20 квітня 2021 року. Співорганізаторами події є Інформаційний центр ЄС в м. Чернігів, Національний університет «Чернігівська політехніка», ГО «Чернігів європейський».

Завдяки заходам проведеним лабораторією «CreativеFinlab» під керівництвом д.е.н., проф. Парубець О. М. – Національний університет «Чернігівська політехніка» увійшов до Топ-10 найактивніших закладів вищої освіти під час міжнародної кампанії з фінансової обізнаності «Всесвітній тиждень грошей» Global Money Week 2021 та посів почесне третє місце. Цього року в зазначених заходах прийняли участь-понад 130 закладів освіти.

У Національному університеті «Чернігівська політехніка» впевнено набирає оберти проєкт «Інтерактивний марафон «Країна без корупції», який реалізується у рамках програми «Культура законності», що адмініструється ЛМГО «Центр культурного менеджменту» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні У березні викладачі кафедри управління персоналом та економіки праці успішно провели два інтерактивні воркшопи, спрямовані на формування у молоді антикорупційного менталітету та нульової толерантності до корупції, а також взяли участь у Всеукраїнському круглому столі «Корупція як закономірність».

З 12.04.2021 продовжено термін організації навчального процесу в НУ «Чернігівська політехніка» у дистанційній формі!

У зв’язку з встановленням з 29.03.2021 на території Чернігівської області «червоного» рівня епідемічної небезпеки відповідно до рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 27.03.2021 (протокол № 15), наказом ректора від 09.04.2021 № 70 «Про продовження терміну запровадження протиепідемічних заходів в НУ «Чернігівська політехніка» з 12.04.2021 на період до прийняття Державною комісією з питань ТЕБ та НС рішення про послаблення “червоного” рівня епідемічної небезпеки на території Чернігівської області:

  • заборонено відвідування університету здобувачами освіти всіх освітніх ступенів і форм навчання та проведення всіх масових заходів;
  • навчальний процес організовано в дистанційній формі навчання відповідно до затвердженого розкладу.

8 квітня 2021 року було укладено угоду про співпрацю між Національним університетом «Чернігівська політехніка» та Національним університетом будівництва і архітектури з метою налагодження та підтримки конструктивного співробітництва у сфері наукової діяльності, що стосується підготовки та підвищення кваліфікації науково-педагогічних колективів закладів вищої освіти, а також інших напрямків і програм.

Сподіваємось на плідну співпрацю у рамках укладеної угоди.

8 квітня 2021 р. перед здобувачами вищої освіти та викладачами університету на тему: «НАТО крізь призму публічної дипломатії» виступила директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне.

Зустріч відбулася в он-лайн форматі, але це зовсім не зменшило її емоційності, насиченості та пізнавальності. Вінета Кляйне ознайомила учасників зустрічі з історією виникнення, структурою Альянсу, його цілями та особливостями діяльності.

Сайт Marketer.ua (https://marketer.ua) оприлюднив ТОП рейтинг закладів вищої освіти України, який не тільки визначає лідера року, але і дозволяє порівняти і оцінити показники ефективності і якості університету, результативність його діяльності в усіх напрямках, наука та освіта, комерціалізація і інтернаціоналізація, якість викладання і перспективу працевлаштування. Незалежними експертами при його складанні були враховані результати ранжирування українських рейтингів «Топ-200 Україна», «Scopus, «Бал ЗНО на контракт», консолідований рейтинг, а також світового рейтингу QS World University Rankings-2020.

ТОП-30 – це кращі і найбільші університети України, які надають якісне навчання з перспективою подальшого успішного працевлаштування випускників. Сайти університетів дають детальну інформацію про факультети, спеціальності, умови вступу та про все, що потрібно знати майбутнім абітурієнтам.

З 29 березня до 2 квітня 2021 року делегація Національного університету «Чернігівська політехніка», яку очолив ректор, Новомлинець Олег Олександрович, разом з представництвами інших ЗВО України взяла участь у виставці-ярмарку «STUDY IN UKRAINE», яка вперше пройшла в місті Душанбе (Таджикистан).

Студенти та абітурієнти з Таджикистану мали можливість ознайомитись з українськими університетами та дізнатись щодо можливостей навчання в Україні. Університет представив свої спеціальності та переваги навчання саме в Національному університеті «Чернігівська політехніка».

Підготовка звіту про проведення Всесвітнього тижня грошей Global Money Week 2021 р. дала змогу ще раз пригадати усі заходи і враження від їх проведення. Протягом двох тижнів в рамках лабораторії «CreativеFinlab» НУ «Чернігівська політехніка» командою викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування (ФБСС) у складі - д.е.н., професора Дубини М. В., д.е.н., професора Парубець О. М., к.е.н., доцента Панченко О. І., к.е.н., доцента Кальченко О. М., к.е.н., доцента Садчикової І. В., к.е.н., доцента Штирхун Х. І. було організовано і проведено низку заходів в офлайн і онлайн режимі спрямованих на підвищення рівня фінансової грамотності учнівської і студентської молоді.

З 23 по 26 березня 2021 року науково-педагогічними працівниками кафедри фізичної реабілітації Титаренко В.І. та Зайцевим В.О. були проведені заняття з домедичної допомоги для співробітників АТ «Оператор газорозподільної систем «Чернігівгаз».

В ході заняття слухачі здобули теоретичні навички щодо визначення першочергових дій в залежності від стану потерпілого, ознайомились з ознаками станів та отримали рекомендації з надання подальшої домедичної допомоги потерпілим.

23 березня 2021 року відбулася лекція для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 227 Фізична терапія, ерготерапія на тему: «Застосування Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ) в практиці фізичного терапевта, ерготерапевта».

Це актуальна тема сьогодення, що об’єднує в роботі усіх фахівців, які працюють у реабілітації та сфері охорони здоров’я. Спікером виступила старший фізичний терапевт відділення нейрореабілітації ЧМКЛ №4, Національний тренер з Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я – Уривкова Анфіса Олександрівна.

27 березня 2021 року у м. Чернігові відбувся футбольний турнір серед представників юридичних професій “Юридична співдружність 2021”.

Змагалися 6 команд з усієї України:

  • Збірна команда адвокатів Чернігівської області «Чернігів – місто легенд»;
  • Збірна команда адвокатів Київської області «Київщина»;
  • Збірна команда адвокатів міста Києва «Ad\DVOCATES»;
  • Збірна Нотаріусів України;
  • Збірна Лікарів України;
  • Збірна команда студентів-правників м. Чернігова (Національний університет «Чернігівська політехніка» та Академія Державної пенітенціарної служби України).

Серед студентів юридичного факультету Національного університету «Чернігівська політехніка» в команді грали: Деркач Євгеній, Ветоха Вадим, Мося Ігор, Ткач Максим, Кузьменко Володимир, Антон Гаркавко, Кузін Ігор.

Дякуємо нашим гравцям за гідний виступ!

24 березня в рамках курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» відбулася лекція д.е.н., проф., професора кафедри теоретичної та прикладної економіки Навчально-наукового інституту економіки Хоменко Інни Олександрівни та здобувача гр. ЕП-171 Каштальяна Олексія на тему: «Elevatorpitch». Цей тип презентації - коротка, доступна, оригінальна самопрезентація, яка повинна бути переконливою і ретельно підготовленою для важливої випадкової або практично випадкової зустрічі. Тієї зустрічі, під час якої за лічені секунди є можливість розповісти про себе, свою ідею або продукт впливовій людині. 

Ініціатива реалізується Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України спільно з мережею стартап-інкубаторів YEP, Українським фондом стартапів, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

З 29.03.2021 навчальний процес у Національному університеті «Чернігівська політехніка» повністю переведено на дистанційну форму!

У зв’язку з встановленням додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на території м. Чернігова, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, відповідно до рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 25.03.2021 (протокол № 5) та на виконання постанови КМУ від 17 лютого 2021 р. № 104 наказом ректора від 26.03.2021 № 59 «Про організацію діяльності НУ «Чернігівська політехніка» з 29.03.2021»:

  • з 29.03.2021 до 11.04.2021 заборонити відвідування університету здобувачами освіти всіх освітніх ступенів і форм навчання та проведення всіх масових заходів;
  • навчальний процес 29.03.2021 до 11.04.2021 переведено на дистанційну форму навчання відповідно до затвердженого розкладу.

25 березня 2021 року в актовій залі НУ «Чернігівська політехніка» відбулася зустріч на тему «Історія НАТО та поточна діяльність Альянсу».

Перед здобувачами вищої освіти та викладачами університету виступив заступник керівника відділу по роботі з країнами-партнерами Управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО доктор Петр Луняк.

Він поінформував присутніх про найважливіші етапи історії Північноатлантичного альянсу, його головні здобутки у справі захисту миру, безпеки, стабільності та демократії. Особлива увага була приділена ситуації в Україні, стану та перспективам співробітництва між нашою державою і НАТО.

Курс «ПСИХОЛОГІЯ УСПІХУ» розпочав свою роботу! Як і передбачалось, це було ЗМІСТОВНО, КРЕАТИВНО, ВЕСЕЛО. З Ганною Чепурною ознайомилися з найсучаснішими психологічними техніками розвитку успішності. Говорили про рівні успіху, критерії успіху. Вимальовували власну траєкторію успіху, з’ясували, що означає бути успішним.

А з Обєдніковим Дмитром вчилися, яким чином долати фізичні й психологічні затиски, вчилися відчувати знаки власного тіла. А також набули практичних рекомендацій щодо подолання стресу.

Далі буде.

В рамках співпраці НУ «Чернігівська політехніка» з мовною школою «StartDeutsch Schule» з метою популяризації німецької мови в ЗВО України 16.03.2021 було проведено конкурс творчих робіт на тему „Warum lerne ich Deutsch?“. Учасники конкурсу мали можливість поділитися власним досвідом вивчення німецької мови та представити своє бачення актуальності мовних знань на сьогоднішній день. 

Вітаємо студентку ННІ архітектури, дизайну та геодезії Білявську Поліну з перемогою в конкурсі та отриманням нагороди - безкоштовної участі у мовному онлайн курсі в мовній школі StartDeutsch Schule. Бажаємо нових успіхів у вивченні німецької мови!

ОГОЛОШЕННЯ