Дата и время

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Monday, 08 December 2014 16:45

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Rate this item
(0 votes)

Соціальні мережі – не лише майданчики для спілкування, а й необхідна умова професійного розвитку. Нині існує не один десяток таких спільнот. Визначившись зі сферою наукових зацікавлень, можете підібрати два ресурси – міжнародний і національний.
Більшість соцмереж для науковців пропонують такий функціонал:
• реєстр науковців та пошук у ньому;
• інструменти для створення професійного резюме чи портфоліо;
• бібліотека публікацій, завантажена учасниками;
• база вакансій світових університетів;
• інструменти статистики, що дають змогу проаналізувати, хто, з яких країн, за якими пошуковими запитами та як часто знаходить вашу сторінку чи конкретні публікації;
• можливості приватної переписки.

Нижче наводиться перелік академічних соцмереж в Україні і світі.
Academia.edu позиціонується як універсальна мережа для представників усіх сфер науки. У ній зареєстровані майже 16 мільйонів користувачів, які завантажили 43 мільйони наукових робіт.
Social Science Research Network орієнтована на дослідників соціально-гуманітарної сфери.
ResearchGate зорієнтована здебільшого на представників природничих і точних наук. Заснована у 2008 році фізиками та фахівцями з комп’ютерних наук, вона налічує більше 5 мільйонів учасників. Крім згадуваних вище можливостей, тут існує дошка питань і відповідей. ResearchGate дає змогу реєструватися лише за наявності електронної скриньки на домені університету (.edu). Для європейських студентів, кожен із яких із першого курсу має поштову адресу типу This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , це не проблема, а наші співвітчизники можуть вирішити це питання, написавши лист адміністраторам сайта.
Свою нішу займає Computer Science Student Network (CS2N) для студентів, що займаються комп’ютерними технологіями, інженерією та вищою математикою. Окрім інших можливостей, сервіс пропонує окремі заняття з різних дисциплін, цілий ряд конкурсів та систему віртуальних нагород для найактивніших.
Одна з найбільш старих і відомих російських наукових мереж – SciPeople, зорієнтована на представників усіх сфер науки. Вона пропонує, мабуть, найширший спектр можливостей: не тільки пошук партнерів для спільної реалізації проектів, а й грантодавців та інвесторів, каталог наукових журналів.
Серед українських розробок відзначають Соціальну мережу науковців (Scientific Social Community), створену у 2008 році стипендіатами програми «Завтра.UA» за підтримки Фонду Віктора Пінчука.
Ще один вітчизняний ресурс – мережа Українські науковці у світі (Ukrainian Scientists Worldwide), яку створили українські аспіранти в Німеччині.

 

Read 1849 times

Menu

Archive

« January 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

About us

Корпус 1

Chernigiv State Institute of Economics and Management was created with the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated September 19, 1994 №641.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Contact us

  • Address: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Phone: (046-22) 532 78
  • Admission: (0462) 679-308
You are here: News News СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ ДЛЯ НАУКОВЦІВ